Winnice

Winnica Jakubów

Wzgórza Dalkowskie
Winnica Jakubów, założona w 2002 roku przez Artura Pajdosza, ojca obecnego właściciela Michała, to jedna z pionierskich winnic w Polsce. Zlokalizowana w malowniczej wsi Jakubów na grzbiecie Wzgórz Dalkowskich, zajmuje 4,5 hektara nasłonecznionych południowych stoków obsadzonych winoroślą. Mikroklimat wzgórz nad doliną Odry oraz lokalne gleby tworzą unikalne terroir. Winnica z poszanowaniem środowiska, stosuje organiczny nawóz i unika chemicznych zabiegów. Dzięki dwudziestoletniemu doświadczeniu i biotechnologicznemu wykształceniu prowadzi prace pielęgnacyjne ręcznie, z minimalną interwencją. Pozwala dzikim drożdżom pracować, klaruje za pomocą naturalnej sedymentacji, często rezygnując z filtracji. Dzięki temu uzyskiwane są wina czyste i szczere, odzwierciedlające charakter odmiany i terroir.

Winnica Moderna

Pogórze Kaczawskie
Winnica założona w 2015 roku na Wzgórzach Trzebnickich, na dwóch parcelach o łącznej powierzchni 2,4 ha, charakteryzuje się doskonałym położeniem. Pierwsza z nich, oddalona o 300 m na wschód za miejscowością Krakowiany, cechuje się licznymi pofałdowaniami, z większą częścią tarasowaną. Druga parcela usytuowana jest w samej miejscowości, na świetnie nasłonecznionej działce. Oba stanowiska posiadają bardzo dobre podłoże lessowe, które sprzyja bezstresowemu wzrostowi winorośli oraz zapewnia odpowiednią ilość wody i składników mineralnych. Długi okres wegetacji oraz korzystny mikroklimat Wzgórz Trzebnickich sprzyjają pełnemu dojrzewaniu owoców i osiąganiu optymalnych parametrów. Wyzwaniem Jest jedynie utrzymanie tych warunków podczas prac w winiarni.

Winnica Kindler

Wzgórza Trzebnickie
Winnica L’Opera założona została w 2014 roku kiedy posadzone zostały pierwsze sadzonki na ziemiach Wzgórz Trzebnickich Dolnego Śląska Wolne dojrzewanie, precyzja oraz pasja to fundamenty działania Winnicy l’Opera, które sprawiają, iż są to produkty idealne dla klientów, którzy cenią jakość, innowacyjność, oraz piękno minimalistycznego designu. Około roku zajęły badania i analiza klimatu różnych obszarów Polski. Po szczegółowej weryfikacji okazało się, że najkorzystniejszym obszarem do uprawy winorośli zarówno pod względem położenia jak i czynników klimatycznych są okolice Wzgórz Trzebnickich.

L'OPERA Winnica

Wzgórza Trzebnickie
Winnica Kindler to rodzinna pasja, przeradzająca się w fascynującą historię. Założona w 2012 roku, stale się rozwija i ewoluuje. Usytuowana w malowniczych Uniejowicach, oferuje wyjątkowe doznania degustacyjne na ponad dwóch hektarach winorośli. W otoczeniu Zamku Grodziec krzewy odmian takich jak Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Blanc, Johanniter, Solaris i Riesling rozwijają się harmonijnie. Jesienią, w klimatycznej winiarni, grona przekształcają się w wyjątkowe wina, kierując się tradycyjnymi metodami i najwyższymi standardami winiarskimi.

© 2024 EUROPA FORUM. All rights reserved.
Regulamin wydarzenia